Konie

Konie
Konie

Zacznij swoją przygodę z koniem - zapoznasz się z zasadami bezpieczeństwa i sprzętem jeździeckim, poznasz konia, na którym będziesz jeździł, siodłanie również nie będzie Ci obce - z pomocą naszych instruktorów w pełni przygotujesz się do pierwszej lekcji.

 

Konie na Kaszubach - Pomorskie

 


Kontakt do instruktora tel. 608 460 557


Konie - cennik jazd
lonża - 30 min 25 zł
maneż - 45 min 35 zł
oprowadzka - 15 min 15 zł
oprowadzka  - 20 min 18 zł
oprowadzka - 30 min 25 zł
teren - 60 min 40 zł

 

„Stajnia Pod Klonem” w Wieżycy, położona jest u stóp góry Wieżyca najwyższego wzniesienia na Pomorzu, w sąsiedztwie jezior i lasów gdzie zostały wyznaczone wyjątkowo atrakcyjne szlaki turystyki konnej.

Jesteśmy hodowcami polskiego konia zimnokrwistego w typie sztumskim. Prowadzimy szkółkę jazdy konnej pod opieką profesjonalnych instruktorów jazdy konnej. Latem organizujemy półkolonie jeździeckie, a jesienią zorganizowane rajdy konne. Stajnia oferuje wolne boksy dla podróżujących w siodle.

Oferujemy przejazdy zadaszonymi wozami drabiniastymi, bryczkami oraz przede wszystkim oryginalną, białą karocą ślubną. Podróżują nią nie tylko młode pary, ale także wszyscy którzy chcą spędzić niepowtarzalne chwile, jak za dawnych czasów w towarzystwie koni.

W sezonie zimowym organizujemy kuligi. Dysponujemy oryginalnymi dużymi saniami dla dzieci i seniorów, na których może pomieścić się około 20 osób. Kuligi odbywają się również klasycznymi zaprzęgami składającymi się z dużych sań i saneczek. Sanna przebiega malowniczą trasą w głębokim lesie, przy dźwiękach dzwonków oraz atrakcjach w postaci bitew na śnieżki, a wieczorami – w blasku pochodni. Podczas kuligu jest przerwa na ognisko, gdzie można popiec kiełbasy, a miłą atmosferę potęgują przygrywki kapeli kaszubskiej. Na życzenie gości udostępniamy wiatę w dużym paleniskiem grillowym.

Obsługujemy pikniki rodzinne, festyny dla dzieci, imprezy integracyjne, kinderbale, wesela.

Nasza Stajnia wielokrotnie uczestniczyła w nagrywaniu polskich filmów, takich jak: „Miasto z Morza”, „Wróżby Kumaka”, konie z naszej stajni brały udział w inscenizacjach wojennych, w imprezach i festiwalach np: „Dni Bursztynu” w Gdańsku, Międzynarodowy Festiwal Piwa im. Jana Heweliusza. Corocznie bierzemy udział w regionalnych zawodach jeździeckich organizowanych mi. przez Zrzeszenie Kaszubskich Kuczerów w Szymbarku, Dożynkowych Korowodach, Obchodach Dnia Niepodległości czy Zjeździe Mikołajów w Szymbarku.

Nasza strona www.koniewiezyca.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY   Elżbieta i Marian Szwichtenberg

PL / EN / DE / RU