O nas

Bądź naszym gościem o każdej porze roku !

Koszałkowo - atrakcje na Kaszubach - cały rok!

Nasz ośrodek Koszałkowo jest czynny cały rok ! Zarówno latem i zimą mogą Państwo u nas aktywnie spędzić czas korzystając z wielu aktywności sportowych i turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:
Lato

Sezon Letni - noclegi i atrakcje w sercu Kaszub

Ośrodek Koszałkowo Wieżyca oferuje  niespotykane atrakcje typowo "górskie":     

  • moutainboard    
  • "górskie" trójkołowce    
  • kula zorbową  

Dla najmłodszych przeznaczony jest park zabaw wyposażony w mini park linowy, trampoliny, kule wodne i w wielką dmuchaną zjeżdżalnię oraz plac zabaw dla małych dzieci. 

Koszałkowo posiada obszerna bazę noclegową. Do dyspozycji gości są pokoje oraz apartamenty obszerna zlokalizowane na terenie Ośrodka  w wolnostojących budynkach Anna, Alicja, Gawra, Miś).  Powadzimy Restaurację "Biały Miś" ze znakomitą kuchnią oraz Pizzerię Kafe Klub  "Gawra".  Zajmujemy się organizacją różnych imprez, zarówno okolicznościowych, rodzinnych jak i plenerowych, sportowych.   Jesteśmy całorocznym Ośrodkiem. Ponadto dostępne są u nas wszelkie popularne w regionie atrakcje takie jak: sporty wodne (jezioro Ostrzyckie - plaże, kajaki, żeglarstwo, rejsy statkiem), rowery, jazda konna, przejazdy bryczką lub wozem drabiniastym  itd.

 
Zima

Sezon zimowy - Ośrodek Narciarski Koszałkowo

 

ZIMĄ jesteśmy największym na Pomorzu Ośrodkiem Narciarskim Wieżyca-Koszałkowo, który oferuje nie tylko możliwość uprawiania sportów zimowych ale także jest celem rekreacyjnych wypraw rodzinnych. 

  • Do dyspozycji wszystkich chętnych są:     
  • 8 wyciągów narciarskich,    
  • tory do snowtubbingu    
  • wypożyczalnie sprzętu narciarskiego    
  • bogate zaplecze gastronomiczne. 

Nasze stoki są sztucznie naśnieżane i oświetlone po zmroku.  Zadbaliśmy o wygodę i bezpieczeństwo gości. Na stoku są wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa i snowboardu, a także czuwają ratownicy medyczni.

Trochę histori ...

Na rynku usług turystycznych istniejemy od 1970 roku. Prekursorem i inicjatorem działań kierujących naszą rodzinę w stronę turystyki był ojciec Józef Koszałka. Był to wynajem pokoi dla gości zauroczonych kaszubskim pejzażem. Z czasem na naszym stoku zainstalowany został pierwszy prosty wyciąg narciarski tzw. wyrwirączka i goście odkryli Kaszuby zimą.

Trafna inicjatywa i tłum chętnych narciarzy, zaowocowały budową następnego wyciągu. Do kalendarza imprez weszły kuligi a nawet nocne kuligi z pochodniami, mama Halina Koszałka zawsze szeroko otwierała kuchnię częstowała gorącą herbatą i domowym posiłkiem. To stworzyło unikalną domową atmosferę którą wielu narciarzy jeszcze pamięta.

Staramy się aby nasi goście, latem i zimą czuli się u nas jak w domu i wracali do nas z uśmiechem.

 

Zapraszamy cały rok!

Życzymy niezapomnianych wrażeń!
Alicja i Ireneusz Koszałka.