Stajnia i szkoła jazdy konnej

Jazda konna w terenie

Zacznij swoją przygodę z koniem - zapoznasz się z zasadami bezpieczeństwa i sprzętem jeździeckim, poznasz konia, na którym będziesz jeździł, siodłanie również nie będzie Ci obce - z pomocą naszych instruktorów w pełni przygotujesz się do pierwszej lekcji.

Kontakt do instruktora

Tel. 608 460 557

Konie - cennik jazd konnych
lonża - 30 min50 zł
maneż - 45 min60 zł
oprowadzka - 20 min25 zł
oprowadzka - 30 min35 zł
teren - 60 min80 zł
przejażdżka bryczką150 zł

„Stajnia Pod Klonem” w Wieżycy, położona jest u stóp góry Wieżyca najwyższego wzniesienia na Pomorzu, w sąsiedztwie jezior i lasów gdzie zostały wyznaczone wyjątkowo atrakcyjne szlaki turystyki konnej.

 

Jesteśmy hodowcami polskiego konia zimnokrwistego w typie sztumskim. Prowadzimy szkółkę jazdy konnej pod opieką profesjonalnych instruktorów jazdy konnej. Latem organizujemy półkolonie jeździeckie, a jesienią zorganizowane rajdy konne. Stajnia oferuje wolne boksy dla podróżujących w siodle.

Oferujemy przejazdy zadaszonymi wozami drabiniastymi, bryczkami oraz przede wszystkim oryginalną, białą karocą ślubną. Podróżują nią nie tylko młode pary, ale także wszyscy którzy chcą spędzić niepowtarzalne chwile, jak za dawnych czasów w towarzystwie koni.

W sezonie zimowym organizujemy kuligi. Dysponujemy oryginalnymi dużymi saniami dla dzieci i seniorów, na których może pomieścić się około 20 osób. Kuligi odbywają się również klasycznymi zaprzęgami składającymi się z dużych sań i saneczek. Sanna przebiega malowniczą trasą w głębokim lesie, przy dźwiękach dzwonków oraz atrakcjach w postaci bitew na śnieżki, a wieczorami – w blasku pochodni. Podczas kuligu jest przerwa na ognisko, gdzie można popiec kiełbasy, a miłą atmosferę potęgują przygrywki kapeli kaszubskiej. Na życzenie gości udostępniamy wiatę w dużym paleniskiem grillowym.

Obsługujemy pikniki rodzinne, festyny dla dzieci, imprezy integracyjne, kinderbale, wesela.

Nasza Stajnia wielokrotnie uczestniczyła w nagrywaniu polskich filmów, takich jak: „Miasto z Morza”, „Wróżby Kumaka”, konie z naszej stajni brały udział w inscenizacjach wojennych, w imprezach i festiwalach np: „Dni Bursztynu” w Gdańsku, Międzynarodowy Festiwal Piwa im. Jana Heweliusza. Corocznie bierzemy udział w regionalnych zawodach jeździeckich organizowanych mi. przez Zrzeszenie Kaszubskich Kuczerów w Szymbarku, Dożynkowych Korowodach, Obchodach Dnia Niepodległości czy Zjeździe Mikołajów w Szymbarku.

Nasza strona www.koniewiezyca.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY   Elżbieta i Marian Szwichtenberg