Zorbing - turlanie się w kuli!

Zabawa dla każdego !

Do zabawy w zorbing służy tzw. sferyczna kula o zewnętrznej średnicy 4 m, a średnicy wewnętrznej 2 m. Wykonana z przezroczystego i bardzo wytrzymałego tworzywa PCV. Ściany kuli wypełnione są powietrzem i mają około 1 metr grubości, zapewniają więc doskonałą amortyzację na każdej powierzchni. Kule zorb używane są w zależności od umiejętności do kulania się z niewielkich wzniesień i z dużych gór. Można poruszać się po terenie płaskim a nawet pod górę!

Zabawa polega na wejściu do specjalnej, przezroczystej kuli i staczaniu się w niej po łagodnym zboczu - trawiastym pagórku. Uczestnik wskakuje do wnętrza kuli przez szeroki na 60 cm rękaw. Śmiałkowie są zabezpieczania pasami bezpieczeństwa do elastycznych ścianek. Podczas staczania się uczestnik jest cały czas "przyklejony" do wnętrza kuli i wiruje razem z nią.

Zabawa w kuli zorb nie wymaga szczególnego ubioru jak ochraniacze kaski itd. Prosimy jednak o usunięcie z kieszeni ostrych i twardych przedmiotów oraz biżuterii jak pierścionki, łańcuszki itp. Przed wejściem do kuli trzeba zdjąć obuwie. Do wnętrza kuli nie można wchodzić w ubraniu z cekinami bądź innymi metalowymi elementami. Z kuli zorb mogą korzystać osoby, których wzrost pozwala na zabezpieczenie wewnątrz pasami bezpieczeństwa - min. 1,60 m. Zakaz korzystania z kuli dzieciom w wieku do lat 13 oraz osobom pod wpływem alkoholu i innych środków. Przebywanie w kuli tylko i wyłącznie pod nadzorem osoby obsługującej kule oraz w miejscach do tego wyznaczonych przez administratora terenu. Osoby chore na klaustrofobie oraz chore na serce nie powinny przebywać wewnątrz kuli zorb.

fot. Bartosz Cirocki

Cennik
1 zjazd (czas trwania do 10min)25 zł
60 minut120 zł
letni_plan_koszalkowa-NOWY-1920×987 29062021